BEZDOMNA POLEWA #2 – ZNIENAWIDZONE ŻEŃSKIE GHOSTBUSTERS, NAPOLEON I APOKALIPSA KINADruga odsłona Bezdomnego polewania przed Wami! Ponadgryzamy trochę newsów filmowych, a także gorzko podumamy o krążącym coraz bliżej widmie upadku kinematografii. Znajdziecie tu również nowe trendy w aplikacjach na telefon, odrestaurowane zdjęcia, których oglądanie powoduje permanentny zwis szczęki. A jeżeli zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby Google był facetem – odpowiedź w postaci świetnego skeczu do obejrzenia poniżej.


REŻYSER PIERWSZEGO SEZONU DETEKTYWA BIERZE SIĘ ZA PROJEKT KUBRICKA, CZYLI SERIAL NAPOLEON
Cary Fukunaga filmów w swoim dorobku ma póki co mało, ale są to rzeczy co najmniej dobre. Nakręcił między innymi pierwszy sezon Detektywa, który – jak wiadomo – skosił wszystkie inne seriale w 2014, a także klimatyczną Jane Eyre, czy zaangażowany politycznie Beasts of no Nation. Mamy więc jakieś podstawy ku temu, aby ufać młodemu reżyserowi, gdy ten sięga po nierealizowany pomysł samego Stanley’a Kubricka. 
Co prawda idealnie byłoby, gdyby projekty Kubricka realizował sam Kubrick, ale jako że żyjemy w świecie dalekim od ideału i w którym twórcy Mechanicznej Pomarańczy już zabrakło, więc niech będzie jak mówią: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.


Zainteresowani mówią, że Kubrick zdążył zgromadzić potężne archiwum materiałów podczas przygotowań do realizacji mini-serialu o Napoleonie. Napisany był nawet scenariusz, a główną rolę miał wówczas zagrać Jack Nicholson. Całe przedsięwzięcie zostało wstrzymane na fazie przygotowań. Decyzja HBO o wznowieniu prac nad Napoleonem zelektryzowała światek filmowy i fanowski. Pojawiły się pytania, czy młody reżyser podoła ambitnym pomysłom Kubricka, a przede wszystkim czy jest sens mierzyć się z dokonaniami jednego z największych reżyserów.NOWY TRAILER ZNIENAWIDZONEGO JESZCZE PRZED PREMIERĄ GHOSTBUSTERS (2016)
Ludzie, co za młyn! Od czasów Zmierzchu nie było chyba bardziej hejtowanego filmu niż nowe Ghostbusters. A jeszcze nie miał nawet swojej premiery! Każdy news o tym filmie bombardowany jest komentarzami, których główna składowa to łajno zmieszane ze zgniłymi śledziami. Aktorki uginają się pod gigantyczną falą krytyki, a trailery na Youtubie biją rekordy w łapkach w dół. Powiem więcej! Jarek Kuźniar jest bardziej lubiany od tego filmu, a to już coś.

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia skąd ta zajadła nienawiść się bierze. Przecież odgrzewane kotlety i reinterpretacje klasycznych filmów powstają codziennie, a Hollywood żyje teraz z odświeżania sprawdzonych formuł, niż tworzenia czegoś nowego. Więc dlaczego akurat Pogromcy Duchów dostają takie baty? A może dlatego, że to babki grają teraz główną rolę? Jeżeli znacie odpowiedź, to proszę podzielcie się, bo ciekawam niemiłosiernie.

Owszem, widać na pierwszy rzut oka, że nie będzie to dzieło epokowe, czy wybitne, ale na litość boską, nie wygląda to również na najgorszy film wszechczasów. Obejrzyjcie zresztą nowy trailer (jest jeden naprawdę śmieszny żart, na samym końcu). Ja obejrzałam i nie muszę lecieć po mikser, żeby wydłubać sobie oczy.NOWE TRENDY W APLIKACJACH NA TELEFON
Jeżeli lubicie być na bieżąco z gorącymi trendami mobilnymi, albo przodować wśród znajomych w przezabawnych zdjęciach wzbogaconych o fikuśne filtry, to ten artykuł jest jak znalazł. Znajdziecie tam listę apek, które więcej niż prawdopodobne już wkrótce będą równie modne, co pozowanie z pyskiem psa na Insta. 
Niektóre wydają się być naprawdę przydatne i pomysłowe, inne zaś będą prawdopodobnie jedynie śmiesznymi pierdółkami.GRA NA SMARTFONY,  FRUIT NINJA ZOSTANIE PRZENIESIONA NA EKRANY KIN (!)
Zapewne kojarzycie tę popularną gierkę, gdzie machamy łapą i ścinamy arbuzy, pomarańcze i innych wegańskich przyjaciół. Może nie wiecie, ale jest to jedna z najlepiej sprzedających się gier na telefon na świecie (plasuje się na drugim miejscu). To znaczy, że regularnie przynosi właścicielom marki bajkowe sumy pieniędzy. Tak dużo forsy, że mogą dosłownie pływać w gotówce, niczym Sknerus Mckwacz. A co się dzieje, gdy ktoś zarabia tyle pieniędzy? Ano dany pomysł znoszący złote jaja trzeba wykorzystać i na maksa, zarżnąć do bólu, aby wycisnąć jak najwięcej mamony. Obrzydzić konsumentom nachalną i ordynarną eksploatacją. 

I dlatego powstanie film Fruit Ninja! Film na podstawie gry, która nie ma fabuły! W ogóle! Po cholerę, spytacie się? Bo pazerność niektórych nie ma granic. Bo tak wygląda dzisiejszy świat. Ciężko było mi zaakceptować powstanie Lego Movie, w końcu to nic innego jak mega kosztowna reklama produktu, ale film jakoś się obronił. Królujący teraz na ekranach kin Angry birds również był piekącym strzałem w ryj od wytwórni filmowej. Ale akcja z Fruit Ninja to już za wiele. O jeden krok za daleko. Jest to kompletna abominacja, bezczeszczenie kina i bezczelne wyciąganie obleśnych łap po forsę. Kres kinematografii zbliża się nieuchronnie. Idę zapłakać gorzko w kącie.


ZNANE HISTORYCZNE ZDJĘCIA ODRESTAUROWANE I PO KOLORYZACJI
Szalenie podoba mi się trend odnawiania zdjęć. Ta troska o kruszejące echa przeszłości, ciągłe odnawianie zainteresowania przeszłością budzi otuchę w sercu. Poniższy link zawiera porcję niesamowitych zdjęć dokumentujących przełomowe momenty w rodzie ludzkim. Robią tym większe wrażenie, za sprawą profesjonalnej restauracji i koloryzacji. Coś pięknego.GOOGLE JAKO ZWYKŁY FACET
Genialny w swojej prostocie skecz i świetne jego wykonanie to jedna z najzabawniejszych rzeczy w Internecie. Choć filmik ma ponad 2 lata znalazłam go zaledwie parę dni temu. Może jest wśród Was ktoś, kto również nie miał jeszcze styczności z google guy. #srogośmieszne


ZNACIE PRZEZ ŚWIAT NA FAZIE?
Jeżeli nie, to szczerze polecam. Faza Fazowski i jego niewiarygodne relacje z podróży są nie dość, że prześmieszne, to stanowią świetną alternatywę dla wszelkich podróżniczych blogów, które choć są piękne to odstraszają nieco swoim nadęciem i snobizmem. Fazowski nie unika przekleństw, wygłaszania mocnych opinii, czy prezentowania prawicujących poglądów, ale to stanowi tylko o jego niepodrabialnej jakości. Nic, tylko zazdrościć mu jaj z żelaza i niezapomnianych wrażeń. 
you might also like

bezdomna polewa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bezdomna

czyli Karolina - barmanka na tym dancingu. Zapraszam do bycia bezdomnym kulturowo, do stracenia jest wszystko. Wino, kicz i pokultura - to mnie nakręca.